Breaking News

Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder

23 lutego Armia Iraku zestrzelia dwa brytyjskie samoloty, które zrzucały broń na terenach kontrolowanych przez Islamistów z Isil w prowincji Al-Anbar.

Fars News i Al-Arabiya

23 luty 2015

Według raportu Najwyższej Rady Islamskiej w Iraku szef Komitetu hakem al-Zameli powiedział, że w poniedziałek 23 lutego Armia Iraku zestrzelia dwa brytyjskie samoloty, które zrzucały broń na terenach kontrolowanych przez Islamistów z  Isil w prowincji Al-Anbar.

 

Komitet Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony irackiej Parlamentu ma dostęp do zdjęć, gdzie ukazane są samoloty zrzucające broń.

 

Przedstawiciel Najwyższej Rady Islamskiej w Iraku powiedział, że Iracki Parlament zwrócił się o wyjaśnienia do władz Brytyjskich w tym zakresie.

 

Iracki ustawodawca ponadto wyjaśnił, że przyczyną takiej postawy państw zachodu jest brak zainteresowania zakończenia zmagań z terrorystami w prowincji Anbar. Ustawodawca dodał , że przekazywanie pomocy dla grupy terrorystycznej jest preferencją utrzymania chaotycznej sytuację w prowincji Anbar, która jest w pobliżu miast Karbali i Bagdadu. Za zaistniałą sytuacje oskrżył USA.

„Odkryliśmy broń wykonaną w USA z krajów europejskich i Izraela na terenach wyzwolonych spod kontroli Isil w regionie Al-Baqdadi,” Al-serwis Ahad powiedział cytowany szef Al-Anbar Rady Prowincji Khalaf Tarmouz.

 

Na podst. Ifo FNA

Dodaj komentarz

Share Article: