Breaking News

Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder Default Placeholder

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Zasadnicze cele Italian-Polish-American Unity Organization

  • Zachowanie bogatej historii, kultury i tradycji, która miała znaczący wpływ i rozwój Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
  • Spełnić i kontynuować nasze historyczno-pokoleniowe zobowiązanie zachowania demokracji w pełnym poszanowaniu praw jednostki.
  • Stanowić przykład w wielokulturowym społeczeństwie amerykańskim ze wskazaniem, że wieloetniczność jest piękna w pełnym poszanowaniu wszystkich grup i ras.

 

BENVENUTI ! WITAMY ! WELCOME !

Italian-Polish-American Unity Organization (IPAUO) powstała w 1993-94 roku w celu promowania włoskiego i polskiego biznesu, szerokiej aktywności kulturowej i wspólnych politycznych działań dla dobra naszych grup. Już od samego początku powstania członkostwo IPAUO osiągneło liczbę ponadd 8,000 Włochów i Polaków w stanie Illinois i jednocześnie ustanowiając placówki kontaktowe w 5 stanach Ameryki.

W latach 1996-97 IPAUO w imieniu swoich członków i emigranckiej społeczności rozpoczęła kampanię polityczną w celu promowania trwałego rozszerzenia sekcji imigracyjnej 245 (i) Ustawy, która pozwalała na zalegalizowanie statusu bez konieczności opuszczania Stanów Zjednoczonych . Dzień 21 października 1997 zapisał sie szczególnie zaszczytnie w kartach histori IPAUO, gdzie ponad 200 członków wzieło udział w misji lobbingu w Waszyngton DC. Odbyły się spotkania i 3 konferencje prasowe z udziałem kluczowych reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych i szerokiej rzeszy mediów. Ponadto w ramach starań o sekcje imigracyjną podjęto rozmowy zobowiązujące do stworzenia prawnego programu pomocy ustalającego prawną ochronę przeciwdziałającą dyskryminacji w pracy.

Ponad to IPAUO służy jako ważne źródło informacji dla społeczności imigranckiej informując o nowościach prawa wydając kwartalnik wielojęzycznego biuletynu, „Gazeta Unita” okresowych publikacji obejmujących szeroki zakres tematów przydatnych i interesujących. Wielkim uzupełnieniem przekazu medialnego jest program radiowy Radio Unita emitowany cotygodniowo ze stacji WSBC Chicago, 1240AM. Unikalny, wielojęzyczny program, który jest słyszalny wśród ponad 30.000odbiorców. Program, który oprócz Chicago dociera do słuchaczy w Waukegan, Rockford, Aurora, Orland Park, Indiana Północnej i części Michigan State, zawiera rozmowy z ludźmi sukcesu z zakresu biznesu, polityki i tych którzy służą dobrą radą i doświadczeniem w obszarach zainteresowania słuchaczy.

Nowym i uzupeniającym celem naszej strony internetowej jest dalsze poszerzanie dostępu do informacji ogólnej.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Share Article: